środa

Masaż dla skóry z rozstępami - cz.2.

Szczerze powiedziawszy masaż jest trudny do opisania. W taki sposób jednak, na pewno warto pracować z każdym rodzajem rozstępów, w każdej fazie i nawet jeśli wystąpiły już zmiany kilka lat temu. W kilku słowach postaramy się omówić od czego zaczynamy a na czym kończymy masaż:

1. Rozpoczynamy zawsze od masażu na sucho, głaszczemy; ruchy powinny być sprężyste, miękkie. Jeżeli są to rozstępy na biodrach, udach - to masaż wykonujemy (ruchy klasyczne) od kolan w górę - w kierunku bioder. Jedną część w kierunku pachwiny, a drugą część wzdłuż mięśni pośladkowych. Zgodnie z krążeniem żylnym. Następnie dołączamy techniki rozcierania (ale zbytnio nie możemy rozgrzewać tkanek), a później przystępujemy do ugniatań - najpierw w poprzek głównych linii rozstępów.

2. Kolejny etap to masaż bezpośrednich miejsc, gdzie wystąpiły rozstępy, najlepiej zdają egzamin miejscowe, sprężyste rozcierania, ale wykonywane są jakby od dołu. W związku z tym, należny pomiędzy palcami zrobić fałd skórny i rozpocząć masaż. Główny efekt kosmetyczno-estetyczny masażu to polepszenie krążenia, uelastycznienie tkanek sąsiednich i wygładzenie skóry.

Przypominamy, iż u kobiet w ciąży - masaż profilaktyczny i masaż samych rozstępów - wykonujemy zupełnie inaczej. Absolutnie nie można wykonywać masaży metodami uciskowymi bezpośrednio nad dzieckiem!!

Bardziej spektakularne efekty dają jedynie zabiegi medycyny estetycznej. Warto jednak rozpocząć walkę z rozstępami - od masażu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz