środa

Idealny brzuch - w trakcie i po ciąży!

Każda z nas chce latem pokazać swój brzuszek. Niestety, pochwalić się nim mogą tylko niektóre z nas.. Pamiętaj, nigdy nie jest za późno, by spełnić marzenia!


Jednak, aby droga do dobrego wyglądu była krótka i w miarę przyjemna:
- zadbaj o zdrową, niskokaloryczną dietę (jeśli już urodziłaś i nie karmisz piersią);
- odpowiednio pielęgnuj skórę brzucha (niezależnie od tego, czy jeszcze nosisz w łonie maluszka, czy już dawno nie) i gimnastykuj mięśnie.

Wypróbuj te porady, bo one pomogą Ci ułożyć perfekcyjny plan odzyskania ponętnego brzuszka.

Ciąża
Czas 9 miesięcy ciąży to dla skóry brzucha megawyzwanie. Będzie się bardzo rozciągać, więc nie oczekuj, że zaraz po porodzie wróci do poprzedniego wyglądu... Możesz skórze jednak w tym pomóc, zaczynając pielęgnację w pierwszych tygodniach po ujrzeniu na teście dwóch kresek. Pilnuj wagi, pamiętaj o regularnym nawilżaniu skóry (kilka razy dziennie) i noś wygodną, przewiewną bieliznę. Mówiąc o nawilżaniu, mam na myśli regularne stosowanie preparatów dla przyszłych mam. Mają one za zadanie uelastycznić skórę, by pomimo rozciągania się za sprawą rosnącego maluszka pozostała gładka i zdrowa. Ta elastyczność zapobiega też w wielu przypadkach powstawaniu rozstępów. Niestety, jeśli masz do nich dziedziczne skłonności, to prawdopodobnie nie uchronią cię przed nimi nawet najlepsze specyfiki. W 70-80 proc. powstawanie rozstępów to kwestia genetyki. Jednak zauważyłam, że znacznie rzadziej robią się one u kobiet wysportowanych, nawet z takimi skłonnościami. Dobra forma fizyczna pomaga także skórze!

Ćwiczysz czy nie, przede wszystkim dbaj, by skóra nigdy nie była sucha ani napięta - smaruj ją kremami. Preparaty dla przyszłych mam zawierają najczęściej duże ilości witaminy E, która to wychwytuje wolne rodniki i jest uważana za koktajl substancji będących bezcenną bronią przeciw rozstępom, poza tym zmiękczającą skórę elastynę czy wyciągi z zielonych glonów. Wypróbuj też patenty innych kobiet. Codziennie wcieraj w skórę brzucha olejek z kilku kapsułek z witaminą E albo kup dobrej jakości oliwę z oliwek i używaj jej zamiast kremów czy balsamów. Być może zestaw witamin oraz minerałów, jaki posiada, pomoże zapobiec rozstępom.

Po porodzie
Gdy urodzisz dziecko, nawet jeśli zrobiły ci się rozstępy, nie ustawaj w wysiłkach, by skóra brzucha odzyskała formę i napięcie sprzed ciąży. Właśnie w tych pierwszych miesiącach po porodzie jest do tego najbardziej skłonna. Z czasem coraz trudniej będzie poprawić jej stan. Znowu więc smaruj ją regularnie - teraz najlepiej preparatami stworzonymi dla świeżo upieczonych mam. Ich producenci obiecują, że już po 4-6 tygodniach lub 3 miesiącach rozstępy staną się mniej widoczne, a skóra bardziej napięta i jędrna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz