środa

Usuwanie rozstępów?


Najlepiej zapobiegać niż.. leczyć.


Stosuj racjonalną dietę, unikaj wahań wagi i dbaj o skórę - stosując się do tych wytycznych, zwiększasz swoje szanse na jej zdrowy wygląd. Jeżeli jednak z jakiś przyczyn powstaną już rozstępy na Twojej skórze, podam Ci kilka sposobów, aby się ich pozbyć lub je wybielić.

Kiedy rozstępy są w pierwszej fazie rozwoju, możesz walczyć z nimi za pomocą kremów, żeli (Kolagen Naturalny Silver), olejków czy innych farmaceutyków w składzie których znajdziesz KOLAGEN, wyciąg z krzemu, silanole, soję czy kwas mlekowy.

Możesz również wstrzykiwać substancje odżywcze i regenerujące techniką mezoterapii oraz stosować odpowiednie masaże i zabiegi poprawiające ukrwienie oraz napięcie skóry (np. zabiegi falami RF). Te zabiegi możesz wykonać w klinice medycyny estetycznej. Jeżeli Twoje rozstępy są już stare, czyli przybrały charakterystyczny, jasny kolor, czeka Cię wizyta w gabinecie dermatologii lub medycyny estetycznej.

Zabiegi, które są dostępne na rynku to:
- mikrodermabrazja - rodzaj peelingu, który ma na celu pobudzić produkcję kolagenu;
- ezoterapia - polegająca na ostrzykiwaniu zmienionych miejsc substancjami stymulującymi skórę do wytwarzania kolagenu i elastyny;
- peelingi chemiczne - stymulują skórę do produkcji nowych komórek w warstwie powierzchniowej skóry właściwej.

Możesz również zażywać leki albo zdecydować się na dermabrazję lub laserowe usuwanie rozstępów. Ostatecznie możesz poddać się operacji usuwania rozstępów, która jednak wiąże się z kolejnymi bliznami, tym razem pooperacyjnymi. Dermabrazja jest zabiegiem wykonywanym przez lekarzy w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Używa się do niej wiertła podobnego do dentystycznego i ściera skórę. Po zabiegu niezbędna jest rekonwalescencja.

W przypadku laserowego usuwania rozstępów masz kilka opcji do wyboru. Lasery wykorzystywane w przypadku tego rodzaju zabiegu mogą być barwnikowe, miedziowe czy CO2. Zabieg polega na odparowaniu uszkodzonego naskórka z pozostawieniem zdrowej warstwy skóry. Do zabiegów wykorzystuje się często lasery frakcyjne. Najpopularniejsze ostatnio lasery Mosaic eCO2 oraz Fraxel Re:Store wykorzystują promieniowanie tysięcy maleńkich strumieni o wysokiej energii, które wnikają w skórę właściwą. W miejscu, w którym zadziałał laser, komórki regenerują się, dzięki czemu powstają nowe włókna kolagenowe i elastyny. Przewaga tych laserów polega na ich precyzji. Dzięki temu rekonwalescencja po zabiegu trwa krócej.

1 komentarz:

  1. 3tygodnie temu urodziłam śliczną córeczkę. Całą ciążę stosowałam Colvite i Kolagen Silver. Kupiłam produkty w Polskim Centrum Kolagenu. Smarowałam się cała, brzuszek, piersi, nogi, pośladki itd 2 razy dziennie. Po czym stosowałam oliwkę. I nikt mi nie wmówi, że kolagen nie działa. Skórę mam taką samą jak przed ciążą, gładka bez licznych rozstępów (nie mam brzucha poharatanego jak moja siostra, istna masakra!!!!!). Rozstępy, podwójna skóra - to był mój codzienny myślowy problem. Ale dzięki Silver to było niepotrzebne. Żel kupowałam przez internet albo telefonicznie. Obsługa - godna polecenia, b.szybko otrzymałam paczkę, produkty dobrze zapakowane (o dziwo!!) i co ważne są świeże. Pozdrawiam i polecam nie tylko przyszłym mamusiom, www.kolagen-inventia.pl albo blog www.adelia.com.pl, Naprawdę polecam, Bogna

    OdpowiedzUsuń